Najlepsze przygody na dużym ekranie

Jak wyglądałoby czerwone krzesło
w rzeczywistości?

Niezwykła opowieść o rodzinie, która znalazła czerwone krzesło spełniające życzenia. 

Pod wpływem czaru rodzice Kukiego zmieniają się w złych ludzi, myślących wyłącznie o pieniądzach. Oddają dzieci do domu koszmarnej ciotki i wyjeżdżają do pracy na luksusowym statku. Kuki i jego rodzeństwo zmieniają ciotkę w małą dziewczynkę i wyruszają na poszukiwanie rodziców, by zdjąć z nich zaklęcie. Muszą pokonać setki niebezpieczeństw, a ich śladem podąża na stalowych nogach Max, który chce zdobyć czerwone krzesło. 

 

Film otrzymał ponad

nagród filmowych!

Co o filmie mówi sam Andrzej Maleszka?

Scenariusz: Andrzej Maleszka
W filmie wystąpili: Agnieszka Grochowska, Andrzej Chyra, Hanna Śleszyńska,
Maciej Wierzbicki i świetnie grające dzieci – Filip Fabiś, Adam Szczegóła, Maja Tomawska i Asia Ziętarska.

Przygody przyjaciół
również jako serial na TVP VOD

Drewniany pies, odc. 1

8-letni Jacek marzył o psie rasy husky. Kiedy rodzice postanowili spełnić jego marzenie, okazało się, że syn jest uczulony na sierść. Pieska trzeba było oddać w dobre ręce, ale pozostały sanki, które husky miał ciągnąć. Nieoczekiwanie Jacek odkrywa, że nie są to zwykłe sanie, ale mają psie nawyki.

Kostka, odc. 2

https://vod.tvp.pl/video/magiczne-drzewo,bracia,39369195Mały chłopiec, Wiki, znajduje magiczną kostkę do gry, która zamiast oczek ma białe i czarne boki. Gdy spada na czarną stronę, rzucającego nią prześladuje pech, gdy spada na białą – spotyka go szczęście. Wikiemu kostka zawsze spada na czarną stronę, co pociąga za sobą szereg niesamowitych, pechowych zdarzeń. 

Kredka, odc. 3

Jola obiecuje koleżankom fotosy z autografami gwiazd odwiedzających telewizyjny bufet, w którym pracuje jej mama. Dziewczynka kupuje kredkę do rysowania na zdjęciach. Okazuje się, że z pozoru zwykła kredka ma magiczne właściwości. Każda narysowana nią rzecz staje się prawdziwa.

Bracia, odc. 4

Młodszy i starszy brat zamieniają się rolami. Źródłem przemiany jest drewno do kominka, które – płonąc – spełnia życzenia. Starszy brat zostaje zamieniony w młodszego i odwrotnie, a ich babcia przemienia się w… stary budzik. Bracia muszą sprawdzić się w nowych rolach. 

Czerwone krzesło, odc. 5

Pewnego dnia trójka dzieci – Tosia, Filip i Kuki – odnajduje krzesło, które spełnia życzenia. Ich rodzice mają wyjechać za granicę, a one mają zostać pod opieką znienawidzonej ciotki.

Przemiana, odc. 6

Dzieci mimo problemów odnajdują rodziców. Okazuję się, że są oni pod działaniem zaklęcia, które czyni ich nieczułymi na miłość… 

Zobacz zdjęcia z filmów

Wróć do góry