Magiczne drzewo. Film kinowy

Magiczne drzewo. Film kinowy

Niezwykła opowieść o rodzinie, która znalazła czerwone krzesło spełniające życzenia. Te dobre i te złe… 
Pod wpływem czaru rodzice Kukiego zmieniają się w złych ludzi, myślących wyłącznie o pieniądzach. Oddają dzieci do domu koszmarnej ciotki i wyjeżdżają do pracy na luksusowym statku. Kuki i jego rodzeństwo zmieniają ciotkę w małą dziewczynkę i wyruszają na poszukiwanie rodziców, by zdjąć z nich zaklęcie. Muszą pokonać setki niebezpieczeństw, a ich śladem podąża na stalowych nogach Max, który chce zdobyć czerwone krzesło. 
Film pełen niesamowitych zdarzeń: latający dom i gigantyczna zjeżdżalnia wyrastająca z morza. Krzesło, które chodzi, pieniądze, które lecą z kranu! Łóżko szybsze niż ferrari i sto wyczarowanych psów! 
Film otrzymał 40 nagród na festiwalach na całym świecie i był prezentowany w wielu krajach.
Scenarzystą i reżyserem jest ANDRZEJ MALESZKA
Grają znakomici aktorzy: Agnieszka Grochowska, Andrzej Chyra, Hanna Śleszyńska, Maciej Wierzbicki i świetnie grające dzieci - Filip Fabiś, Adam Szczegóła, Maja Tomawska i Asia Ziętarska.
 
NAJWAŻNIEJSZE NAGRODY:
EMMY AWARD 2007 - USA
HUGO Award - USA
Chicago Children’s Films Festival - Grand Prix
PrixJeunesse International Monachium - osiem nagród na kolejnych festiwalach.
Festiwal B.A.M Nowy Jork- Nagroda Główna
Azjatycki Festiwal Filmowy TICEFF w Taipej - Grand Prix i nagroda publiczności
Skandynawski Festiwal Filmowy Christiansand - Grand Prix i nagroda publiczności.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w  Monachium - nagroda Publiczności.
Festiwal Filmów dla Dzieci ZLIN Czechy 
BANF Kanada - Grand Prix
Festival Divercine Montevideo - Grand Prix
Festiwal Filmowy Ale kino Poznań - Platynowe Koziołki
Festiwal Galicja Kraków - Grand Prix
Festiwal Filmów Fantastycznych - Bogota, 
Kolumbia - Grand Prix 
 

Realizatorzy  filmu kinowego 

MAGICZNE DRZEWO 
 
Reżyseria Andrzej Maleszka
Scenariusz Andrzej Maleszka
Zdjęcia Mikołaj Łebkowski
Muzyka Krzesimir Dębski
Montaż Bartosz Karczyński
Scenografia Elwira Pluta
Kostiumy Ewa Krauze
Charakteryzacja Dariusz Krysiak
Kierownik produkcji Magdalena Gensler

W rolach głównych:
Mama Agnieszka Grochowska
Tata Andrzej Chyra
Ciotka Hanna Śleszyńska
Max Maciej Wierzbicki
Marcelina Dominika Kluźniak
Filip Filip Fabiś
Kuki Adam Szczeg
Tosia Maja Tomawska
Mała Ciotka Joanna Ziętarska

Filip Fabiś Adam Szczegóła Maja Tomawska

Magiczne Drzewo to bestsellerowa seria, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka. Cykl powieściowy Andrzeja Maleszki rozpoczyna książka Magiczne Drzewo Czerwone Krzesło. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przechodzi straszliwa burza. Nawałnica powala magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc. Trójka rodzeństwa Kuki, Gabi i Filip odnajdują czerwone krzesło, które spełnia życzenia. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy się je wypowiada i szybko się o tym przekonują. Kuki i jego rodzeństwo przy pomocy czerwonego krzesła muszą uratować zaczarowanych rodziców, których zmienili niebezpiecznym zaklęciem. Ich tropem podąża na stalowych nogach groźny Max, który chce zdobyć czerwone krzesło.

W kolejnej części serii Magiczne Drzewo, o tytule Magiczne Drzewo Tajemnica Mostu magiczna ruda Melania, która dowiaduje się o magicznym krześle, rzuca czar na Filipa, by zakochał się w pierwszej dziewczynie, którą zobaczy. Aby zdjąć zaklęcie z brata Kuki i Melania muszą udać się do Wenecji, by odnaleźć most, wykonany z magicznego drzewa. Tajemnica mostu tkwi w tym, że zdejmuje on czary z osób, które się na nim znajdą. Kukiemu i Melanii udaje się odczarować Filipa, ale kolejne kłopoty już za pasem.

Tom Magiczne Drzewo Olbrzym to kolejna dawka emocjonujących przygód. Kuki i Blubek niechcący wyczarowali Olbrzyma o siedmiu wcieleniach i żeby go pokonać Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą. Olbrzym ciągle przybiera nowe postacie, więc Kuki i jego przyjaciele walczą ze zwierzomaszynami, pożeraczem światła i smokiem z ognia, ale najtrudniejsze zadanie czeka ich, gdy dotrą do Szanghaju. Czerwone krzesło to nie jedyny magiczny przedmiot, jaki odnajduje Kuki.

W powieści Magiczne Drzewo Pojedynek chłopak wyjeżdża na obóz szachowy. Nie jedzie jednak sam. Wraz z nim wyjeżdża gadający pies Budyń oraz przyjaciele: Blubek oraz Gabi. Na miejscu odnajdują szachy obdarzone magiczną mocą i Kuki wyczarowuje swego klona. Chłopcy, Kuki oraz jego klon Ikuk, są tak podobni, że nawet rodzina i mówiący pies Budyń nie potrafią ich odróżnić. Klon to bardzo niebezpieczna istota, z którą Gabi, Kuki i Blubek będą musieli stoczyć pojedynek. Udaje im się go pokonać, ale nie na długo, bo klon wraca w kolejnej powieści z serii Magiczne Drzewo Gra.

Wraz ze służącymi mu robotami Ikuk włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona. Ta wyprawa okaże się grą, którą nie łatwo jest wygrać. Magiczne Drzewo Gra to piąty tom przygodowej serii, pełnej magii oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Opowieści z serii Magiczne Drzewo to bestsellery wśród powieści dla dzieci i młodzieży. Poznaj wszystkie książki z serii Magiczne Drzewo. Andrzej Maleszka wykorzystuje w książkach swoje doświadczenie filmowe, dzięki czemu mają one dynamiczną akcję i gęsty, filmowy dialog.