Życzenia dla Czytelników

Życzenia dla Czytelników

Życzenia Andrzeja Maleszki dla Czytelników

CZYTAJ DALEJ
Andrzej Maleszka uhonorowany nagrodą Prezydenta Polski

Andrzej Maleszka uhonorowany nagrodą Prezydenta Polski

Autor książek z serii Magiczne Drzewo oraz reżyser i scenarzysta Andrzej Maleszka został uhonorowany w I edycji Nagrody ustanowionej przez Parę Prezydencką za wybitne osiągnięcia w twórczości dla dzieci i młodzieży, w kategorii film.

CZYTAJ DALEJ
Spotkania z Andrzejem Maleszką

Spotkania z Andrzejem Maleszką

Serdecznie zapraszamy na spotkania z Andrzejem Maleszką, autorem serii Magiczne Drzewo, które odbędą się w ramach 18 Targów Książki w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ
Zostań twarzą z ilustracji Magicznego Drzewa!

Zostań twarzą z ilustracji Magicznego Drzewa!

Jesienią ukaże się kolejny tom bestsellerowej serii Andrzeja Maleszki. Poszukujemy dzieci, które wcielą się w nowych bohaterów na ilustracjach książki.

CZYTAJ DALEJ
CASTINGI MAGICZNEGO DRZEWA

CASTINGI MAGICZNEGO DRZEWA

Okładki i ilustracje Magicznego drzewa autor tworzy w komputerze. Oglądamy na nich niesamowite zdarzenia, roboty i dziwne stwory, tworzone trochę podobnie jak efekty specjalne w filmach. Ale najważniejsze są postaci bohaterów, grane przez młodych aktorów. Niektórzy, np. Kuki, są aktorami z filmu "Magiczne drzewo". Innych aktorów autor odnajduje na specjalnych castingach.
Na ostatni casting się zgłosiło kilkuset młodych aktorów, chcących by ich twarze znalazły się na okładce i ilustracjach nowego tomu Magicznego drzewa. Specjalne jury obejrzało przysłane zdjęcia i wybrało Martynę, Wiktorię i Kajetana. Młodych aktorów zaproszono do studia fotograficznego. Fotograf zrobił im kilka tysięcy zdjęć! Musieli zagrać różne sceny z powieści Magiczne drzewo. Wcielali się w bohaterów

CZYTAJ DALEJ
SPOTKANIA Z ANDRZEJEM MALESZKĄ W MULTIKINACH

SPOTKANIA Z ANDRZEJEM MALESZKĄ W MULTIKINACH

W listopadzie i grudniu 2012 roku odbyły się w całej Polsce spotkania twórcy Magicznego drzewa z fanami filmu i powieści. W Multikinach w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i innych miastach Andrzej Maleszka odpowiadał na pytania widzów i czytelników Magicznego drzewa. A także prowadził z nimi warsztaty aktorskie. Uczestnicy grali sceny  z Magicznego drzewa, dowiadując się jak wygląda praca aktorów w filmie. Ponieważ młodzi aktorzy występują także na ilustracjach powieści

CZYTAJ DALEJ

Magiczne Drzewo to bestsellerowa seria, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka. Cykl powieściowy Andrzeja Maleszki rozpoczyna książka Magiczne Drzewo Czerwone Krzesło. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przechodzi straszliwa burza. Nawałnica powala magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc. Trójka rodzeństwa Kuki, Gabi i Filip odnajdują czerwone krzesło, które spełnia życzenia. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy się je wypowiada i szybko się o tym przekonują. Kuki i jego rodzeństwo przy pomocy czerwonego krzesła muszą uratować zaczarowanych rodziców, których zmienili niebezpiecznym zaklęciem. Ich tropem podąża na stalowych nogach groźny Max, który chce zdobyć czerwone krzesło.

W kolejnej części serii Magiczne Drzewo, o tytule Magiczne Drzewo Tajemnica Mostu magiczna ruda Melania, która dowiaduje się o magicznym krześle, rzuca czar na Filipa, by zakochał się w pierwszej dziewczynie, którą zobaczy. Aby zdjąć zaklęcie z brata Kuki i Melania muszą udać się do Wenecji, by odnaleźć most, wykonany z magicznego drzewa. Tajemnica mostu tkwi w tym, że zdejmuje on czary z osób, które się na nim znajdą. Kukiemu i Melanii udaje się odczarować Filipa, ale kolejne kłopoty już za pasem.

Tom Magiczne Drzewo Olbrzym to kolejna dawka emocjonujących przygód. Kuki i Blubek niechcący wyczarowali Olbrzyma o siedmiu wcieleniach i żeby go pokonać Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą. Olbrzym ciągle przybiera nowe postacie, więc Kuki i jego przyjaciele walczą ze zwierzomaszynami, pożeraczem światła i smokiem z ognia, ale najtrudniejsze zadanie czeka ich, gdy dotrą do Szanghaju. Czerwone krzesło to nie jedyny magiczny przedmiot, jaki odnajduje Kuki.

W powieści Magiczne Drzewo Pojedynek chłopak wyjeżdża na obóz szachowy. Nie jedzie jednak sam. Wraz z nim wyjeżdża gadający pies Budyń oraz przyjaciele: Blubek oraz Gabi. Na miejscu odnajdują szachy obdarzone magiczną mocą i Kuki wyczarowuje swego klona. Chłopcy, Kuki oraz jego klon Ikuk, są tak podobni, że nawet rodzina i mówiący pies Budyń nie potrafią ich odróżnić. Klon to bardzo niebezpieczna istota, z którą Gabi, Kuki i Blubek będą musieli stoczyć pojedynek. Udaje im się go pokonać, ale nie na długo, bo klon wraca w kolejnej powieści z serii Magiczne Drzewo Gra.

Wraz ze służącymi mu robotami Ikuk włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona. Ta wyprawa okaże się grą, którą nie łatwo jest wygrać. Magiczne Drzewo Gra to piąty tom przygodowej serii, pełnej magii oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Opowieści z serii Magiczne Drzewo to bestsellery wśród powieści dla dzieci i młodzieży. Poznaj wszystkie książki z serii Magiczne Drzewo. Andrzej Maleszka wykorzystuje w książkach swoje doświadczenie filmowe, dzięki czemu mają one dynamiczną akcję i gęsty, filmowy dialog.