Zostań twarzą z ilustracji Magicznego Drzewa!

Zostań twarzą z ilustracji Magicznego Drzewa!

Zostań twarzą z ilustracji Magicznego Drzewa!

 

Jesienią ukaże się kolejny tom bestsellerowej powieści Andrzeja Maleszki "Magiczne Drzewo". W książce, obok znanych bohaterów: Kukiego, Gabi, Blubka czy Budynia, pojawią się dwie nowe postaci.

Wydawnictwo Znak ogłasza konkurs dla dzieci, które chciałyby się wcielić w te postaci na ilustracjach książki.

 

Szukamy dwóch dziewcząt (w wieku 5 – 7 lat i 13 – 15 lat) z Wrocławia, Warszawy lub Poznania i okolic. Rodziców dzieci, które chciałyby wziąć udział w naszej zabawie, prosimy o przesłanie ich zdjęcia portretowego (zdjęcia z dobrze widoczną twarzą) na adres casting@znak.com.pl. Termin nadsyłania zdjęć upływa 14 kwietnia 2014.

 

Fotografie dzieci:

·         Dziewczynki w wieku 5 – 7 lat – prosimy przysłać wpisując w tytule wiadomości „Dziecięca aktorka – Magiczne Drzewo”

·         Dziewczyny w wieku 14 – 15 lat – prosimy przysłać wpisując w tytule wiadomości „Nastoletnia aktorka – Magiczne Drzewo”

W treści wiadomości prosimy zamieścić imię i nazwisko dziecka oraz jego wiek, imię i nazwisko rodzica zgłaszającego dziecko do Konkursu, miejsce zamieszkania, adres mailowy i telefon kontaktowy.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymają w nagrodę, drogą mailową, specjalny plakat z Magicznego Drzewa. Zaś dwie osoby, które będą najbardziej pasowały do postaci z tej książki, wezmą udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Ich zdjęcia trafią do ilustracji, a być może nawet na okładkę powieści Magiczne Drzewo.

Magiczne Drzewo to bestsellerowa seria, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka. Cykl powieściowy Andrzeja Maleszki rozpoczyna książka Magiczne Drzewo Czerwone Krzesło. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przechodzi straszliwa burza. Nawałnica powala magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc. Trójka rodzeństwa Kuki, Gabi i Filip odnajdują czerwone krzesło, które spełnia życzenia. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy się je wypowiada i szybko się o tym przekonują. Kuki i jego rodzeństwo przy pomocy czerwonego krzesła muszą uratować zaczarowanych rodziców, których zmienili niebezpiecznym zaklęciem. Ich tropem podąża na stalowych nogach groźny Max, który chce zdobyć czerwone krzesło.

W kolejnej części serii Magiczne Drzewo, o tytule Magiczne Drzewo Tajemnica Mostu magiczna ruda Melania, która dowiaduje się o magicznym krześle, rzuca czar na Filipa, by zakochał się w pierwszej dziewczynie, którą zobaczy. Aby zdjąć zaklęcie z brata Kuki i Melania muszą udać się do Wenecji, by odnaleźć most, wykonany z magicznego drzewa. Tajemnica mostu tkwi w tym, że zdejmuje on czary z osób, które się na nim znajdą. Kukiemu i Melanii udaje się odczarować Filipa, ale kolejne kłopoty już za pasem.

Tom Magiczne Drzewo Olbrzym to kolejna dawka emocjonujących przygód. Kuki i Blubek niechcący wyczarowali Olbrzyma o siedmiu wcieleniach i żeby go pokonać Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą. Olbrzym ciągle przybiera nowe postacie, więc Kuki i jego przyjaciele walczą ze zwierzomaszynami, pożeraczem światła i smokiem z ognia, ale najtrudniejsze zadanie czeka ich, gdy dotrą do Szanghaju. Czerwone krzesło to nie jedyny magiczny przedmiot, jaki odnajduje Kuki.

W powieści Magiczne Drzewo Pojedynek chłopak wyjeżdża na obóz szachowy. Nie jedzie jednak sam. Wraz z nim wyjeżdża gadający pies Budyń oraz przyjaciele: Blubek oraz Gabi. Na miejscu odnajdują szachy obdarzone magiczną mocą i Kuki wyczarowuje swego klona. Chłopcy, Kuki oraz jego klon Ikuk, są tak podobni, że nawet rodzina i mówiący pies Budyń nie potrafią ich odróżnić. Klon to bardzo niebezpieczna istota, z którą Gabi, Kuki i Blubek będą musieli stoczyć pojedynek. Udaje im się go pokonać, ale nie na długo, bo klon wraca w kolejnej powieści z serii Magiczne Drzewo Gra.

Wraz ze służącymi mu robotami Ikuk włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona. Ta wyprawa okaże się grą, którą nie łatwo jest wygrać. Magiczne Drzewo Gra to piąty tom przygodowej serii, pełnej magii oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Opowieści z serii Magiczne Drzewo to bestsellery wśród powieści dla dzieci i młodzieży. Poznaj wszystkie książki z serii Magiczne Drzewo. Andrzej Maleszka wykorzystuje w książkach swoje doświadczenie filmowe, dzięki czemu mają one dynamiczną akcję i gęsty, filmowy dialog.