CZERWONE KRZESŁO

CZERWONE KRZESŁO fragment powieści

– Tam jest ciotka! 

Filip, Kuki i Tośka rzucili się do ucieczki. Ciotka dostrzegła ich i jej samochód ruszył z piskiem opon. Dzieci pędziły najszybciej, jak to możliwe, ale czerwone krzesło ciążyło im. Czarny mercedes był coraz bliżej. Filip skręcił w wąską uliczkę, zdawało mu się, że tam łatwiej się ukryją. Niestety na końcu ulicę blokowała brama zamknięta na kłódkę. Trafili w drogę bez wyjścia! 
Filip błyskawicznie usiadł na czerwonym krześle. Mercedes zahamował kilka metrów od nich. Ciotka wyskoczyła z samochodu.
– Dokąd się wybieracie!? - wrzasnęła - Chcieliście uciec, tak?
Ruszyła w stronę rodzeństwa. Kuki szepnął do Filipa:
– Zmień  ją w karalucha... Szybko!
– Nie! – krzyknęła Tosia –  Bo ją ktoś wykończy offem...
– To w psa!
– Pogryzie nas!
Ciotka podeszła do nich i syknęła:
–Porozmawiamy sobie w domu! Wsiadajcie do samochodu, ale to już!
– Już wiem! –  zawołał Filip. –  Niech ciotka będzie mniejsza od nas!
Natychmiast zerwała się straszliwa wichura. Wiatr uderzył w ciotkę i odepchnął ją. Zaczęła wirować jak karuzela i krzyczeć na całe gardło. Wiatr odpychał ją, aż w końcu wirująca ciotka wpadła do samochodu. Drzwi zatrzasnęły się i wiatr powoli ucichł.
Filip i reszta zaczęli się rozglądać. Ciotki nigdzie nie było.
– Gdzie ona jest?
– Może jest taka mała jak bakteria... – szepnął Kuki.
– Na pewno zmieniła się w małego trolla. Uważajcie, żeby jej nie podeptać.  

Tosia ruszyła, patrząc uważnie pod nogi. Rodzeństwo szło za nią, ostrożnie jak po polu minowym.
Nagle usłyszeli wołanie.
– Wsiadajcie do samochodu, smarkacze.
Ale nie był to głos ciotki. Usłyszeli głos kogoś zupełnie innego. Natychmiast się odwrócili. Zobaczyli jak z okna samochodu wychyla się twarz w ciemnych okularach.
Była to twarz siedmioletniej dziewczynki!
 

film galeria extras

TAJEMNICA MOSTU OLBRZYM POJEDYNEK Gra Cień smoka
ebook - Woblink

Magiczne Drzewo to bestsellerowa seria, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka. Cykl powieściowy Andrzeja Maleszki rozpoczyna książka Magiczne Drzewo Czerwone Krzesło. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przechodzi straszliwa burza. Nawałnica powala magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc. Trójka rodzeństwa Kuki, Gabi i Filip odnajdują czerwone krzesło, które spełnia życzenia. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy się je wypowiada i szybko się o tym przekonują. Kuki i jego rodzeństwo przy pomocy czerwonego krzesła muszą uratować zaczarowanych rodziców, których zmienili niebezpiecznym zaklęciem. Ich tropem podąża na stalowych nogach groźny Max, który chce zdobyć czerwone krzesło.

W kolejnej części serii Magiczne Drzewo, o tytule Magiczne Drzewo Tajemnica Mostu magiczna ruda Melania, która dowiaduje się o magicznym krześle, rzuca czar na Filipa, by zakochał się w pierwszej dziewczynie, którą zobaczy. Aby zdjąć zaklęcie z brata Kuki i Melania muszą udać się do Wenecji, by odnaleźć most, wykonany z magicznego drzewa. Tajemnica mostu tkwi w tym, że zdejmuje on czary z osób, które się na nim znajdą. Kukiemu i Melanii udaje się odczarować Filipa, ale kolejne kłopoty już za pasem.

Tom Magiczne Drzewo Olbrzym to kolejna dawka emocjonujących przygód. Kuki i Blubek niechcący wyczarowali Olbrzyma o siedmiu wcieleniach i żeby go pokonać Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą. Olbrzym ciągle przybiera nowe postacie, więc Kuki i jego przyjaciele walczą ze zwierzomaszynami, pożeraczem światła i smokiem z ognia, ale najtrudniejsze zadanie czeka ich, gdy dotrą do Szanghaju. Czerwone krzesło to nie jedyny magiczny przedmiot, jaki odnajduje Kuki.

W powieści Magiczne Drzewo Pojedynek chłopak wyjeżdża na obóz szachowy. Nie jedzie jednak sam. Wraz z nim wyjeżdża gadający pies Budyń oraz przyjaciele: Blubek oraz Gabi. Na miejscu odnajdują szachy obdarzone magiczną mocą i Kuki wyczarowuje swego klona. Chłopcy, Kuki oraz jego klon Ikuk, są tak podobni, że nawet rodzina i mówiący pies Budyń nie potrafią ich odróżnić. Klon to bardzo niebezpieczna istota, z którą Gabi, Kuki i Blubek będą musieli stoczyć pojedynek. Udaje im się go pokonać, ale nie na długo, bo klon wraca w kolejnej powieści z serii Magiczne Drzewo Gra.

Wraz ze służącymi mu robotami Ikuk włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona. Ta wyprawa okaże się grą, którą nie łatwo jest wygrać. Magiczne Drzewo Gra to piąty tom przygodowej serii, pełnej magii oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Opowieści z serii Magiczne Drzewo to bestsellery wśród powieści dla dzieci i młodzieży. Poznaj wszystkie książki z serii Magiczne Drzewo. Andrzej Maleszka wykorzystuje w książkach swoje doświadczenie filmowe, dzięki czemu mają one dynamiczną akcję i gęsty, filmowy dialog.