OLBRZYM

OLBRZYM fragment powieści

Kuki odzyskał zdolność ruchu. Popędził do czerwonego krzesła. Usiadł i krzyknął:  

– Chcę być silniejszy niż ten Olbrzym. Chcę być od niego mocniejszy! 
Kuki natychmiast poczuł coś dziwnego. Zdawało mu się, że rośnie. Że staje się coraz większy. Ale wcale się nie powiększał. To rosła jego siła. Potężniała. Ciało wypełniała niezwykła moc. Kuki był nadal mały, lecz jego siła zwiększała się z każdą sekundą.
Wstał i ruszył w stronę Olbrzyma. Był śmiesznie maleńki przy jego ogromie. Ale nie chciał już uciekać. Chciał z nim walczyć. Nie bał się. Czuł, że ma dość siły, by go pokonać. 
Potwór uderzył wielką stopą o podłogę. TRACH! Podłoga pękła z hukiem. Uderzył po raz drugi. TRACH! TRACH! Cały budynek się trząsł. Olbrzym chciał chyba przerazić Kukiego. Ale ten się nie bał. Szedł prosto na niego. Nagle Olbrzym wysunął rękę. Żelazna dłoń wielka jak dom zawisła nad głową Kukiego. Kuki złapał dwoma rękami stalowy palec i pociągnął z całych sił.
Olbrzym próbował unieść Kukiego w górę. Chłopiec natężył swe magiczne siły. Ściskając dłoń potwora, wziął zamach. A potem zakręcił Olbrzymem w powietrzu i cisnął go w górę. 
ŚWIST!
Olbrzym pofrunął jak wystrzelona rakieta. Kuki wyrzucił go z niesamowitą siłą. 
Stwór poleciał niemal pionowo w górę. Uderzył w sufit, rozwalił go i pomknął w stronę Słońca jak kometa. Po sekundzie zmienił się w maleńki punkcik, znikając w chmurach.
Wyczerpany Kuki usiadł na podłodze. 
Lecz w tej chwili usłyszał świst. Stalowy olbrzym powracał! Rozgrzany do czerwoności przez tarcie powietrza, stutonowy olbrzym spadał na szkołę. Ciągnął się za nim ognisty ogon jak za kometą.

film galeria extras

CZERWONE KRZESŁO TAJEMNICA MOSTU POJEDYNEK Gra Cień smoka
ebook - Woblink

Magiczne Drzewo to bestsellerowa seria, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka. Cykl powieściowy Andrzeja Maleszki rozpoczyna książka Magiczne Drzewo Czerwone Krzesło. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przechodzi straszliwa burza. Nawałnica powala magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc. Trójka rodzeństwa Kuki, Gabi i Filip odnajdują czerwone krzesło, które spełnia życzenia. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy się je wypowiada i szybko się o tym przekonują. Kuki i jego rodzeństwo przy pomocy czerwonego krzesła muszą uratować zaczarowanych rodziców, których zmienili niebezpiecznym zaklęciem. Ich tropem podąża na stalowych nogach groźny Max, który chce zdobyć czerwone krzesło.

W kolejnej części serii Magiczne Drzewo, o tytule Magiczne Drzewo Tajemnica Mostu magiczna ruda Melania, która dowiaduje się o magicznym krześle, rzuca czar na Filipa, by zakochał się w pierwszej dziewczynie, którą zobaczy. Aby zdjąć zaklęcie z brata Kuki i Melania muszą udać się do Wenecji, by odnaleźć most, wykonany z magicznego drzewa. Tajemnica mostu tkwi w tym, że zdejmuje on czary z osób, które się na nim znajdą. Kukiemu i Melanii udaje się odczarować Filipa, ale kolejne kłopoty już za pasem.

Tom Magiczne Drzewo Olbrzym to kolejna dawka emocjonujących przygód. Kuki i Blubek niechcący wyczarowali Olbrzyma o siedmiu wcieleniach i żeby go pokonać Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą. Olbrzym ciągle przybiera nowe postacie, więc Kuki i jego przyjaciele walczą ze zwierzomaszynami, pożeraczem światła i smokiem z ognia, ale najtrudniejsze zadanie czeka ich, gdy dotrą do Szanghaju. Czerwone krzesło to nie jedyny magiczny przedmiot, jaki odnajduje Kuki.

W powieści Magiczne Drzewo Pojedynek chłopak wyjeżdża na obóz szachowy. Nie jedzie jednak sam. Wraz z nim wyjeżdża gadający pies Budyń oraz przyjaciele: Blubek oraz Gabi. Na miejscu odnajdują szachy obdarzone magiczną mocą i Kuki wyczarowuje swego klona. Chłopcy, Kuki oraz jego klon Ikuk, są tak podobni, że nawet rodzina i mówiący pies Budyń nie potrafią ich odróżnić. Klon to bardzo niebezpieczna istota, z którą Gabi, Kuki i Blubek będą musieli stoczyć pojedynek. Udaje im się go pokonać, ale nie na długo, bo klon wraca w kolejnej powieści z serii Magiczne Drzewo Gra.

Wraz ze służącymi mu robotami Ikuk włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona. Ta wyprawa okaże się grą, którą nie łatwo jest wygrać. Magiczne Drzewo Gra to piąty tom przygodowej serii, pełnej magii oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Opowieści z serii Magiczne Drzewo to bestsellery wśród powieści dla dzieci i młodzieży. Poznaj wszystkie książki z serii Magiczne Drzewo. Andrzej Maleszka wykorzystuje w książkach swoje doświadczenie filmowe, dzięki czemu mają one dynamiczną akcję i gęsty, filmowy dialog.