TAJEMNICA MOSTU

TAJEMNICA MOSTU fragment powieści

Melania usiadła na czerwonym krześle naprzeciwko bilbordu. Patrząc na zdjęcie modelki, szepnęła:

– Niech ona zmieni się w pająka. Natychmiast!
Minęła sekunda i Kuki krzyknął:
– Uwaga! On jest prawdziwy!
Dziewczyna na plakacie zmieniła się w pająka, wielkiego jak cały bilbord. Ale pająk nie był obrazkiem tylko żywym robalem! Koszmarny, olbrzymi pająk zsunął się z plakatu i ruszył się w ich stronę. Przerażona Melania zerwała się i odskoczyła. Uciekła w ostatniej chwili, bo gigantyczny pająk plunął czarną śliną. Lepka sieć okleiła krzesło. 
Dzieci skryły się w bramie. Czerwone krzesło szarpało się, próbując wyrwać się z niewoli, ale kleista pajęczyna spętała je zupełnie. Pająk podszedł i objął krzesło kosmatymi łapami. Pewnie myślał, że to wielka mucha.  – Ale się narobiło! – szepnęła Tosia. – Jak my je odzyskamy?
– Zwabię tego robala – szepnął Kuki – w tym czasie Melania usiądzie na krześle i go zlikwiduje!
– On cię pożre! – przeraziła się Wiki.
– Będę szybko biegł!
Kuki wyskoczył z bramy. Ruszył w stronę pająka. Ten czujnie obrócił głowę i spojrzał na chłopca wyłupiastymi oczami. Nagle wystrzelił w jego stronę czarną substancją. Kuki uchylił się, ale pająk powtórnie wystrzelił lepki płyn. Tym razem Kuki odskoczył zbyt późno i kilka kropli trafiło go w policzek. Zapiekło boleśnie jak smagnięcie pokrzywą. A co gorsza czarna sieć połączyła go z pająkiem. Na szczęście była cienka i Kuki zerwał ją łatwo. Rzucił się do ucieczki. Gigantyczny pająk nie gonił go. Zaczął się nadymać. Zrobił się gruby jak ohydny, włochaty balon. Plunął z całych sił i wielka kula czarnej mazi poleciała za Kukim. Trafiła celnie. Kuki oberwał w plecy i padł na chodnik. Próbował wstać, ale był przyklejony do bruku pajęczą śliną jak wielką gumą do żucia. Obrócił z trudem głowę i zobaczył, że włochaty stwór idzie w jego stronę. 
– Czuję, że będą kłopoty – jęknął Kuki, ledwo poruszając sklejonymi wargami.
Pająk nie spieszył się. Wiedział, że Kuki należy już do niego.

film galeria extras

CZERWONE KRZESŁO OLBRZYM POJEDYNEK Gra Cień smoka
ebook - Woblink

Magiczne Drzewo to bestsellerowa seria, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka. Cykl powieściowy Andrzeja Maleszki rozpoczyna książka Magiczne Drzewo Czerwone Krzesło. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przechodzi straszliwa burza. Nawałnica powala magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc. Trójka rodzeństwa Kuki, Gabi i Filip odnajdują czerwone krzesło, które spełnia życzenia. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy się je wypowiada i szybko się o tym przekonują. Kuki i jego rodzeństwo przy pomocy czerwonego krzesła muszą uratować zaczarowanych rodziców, których zmienili niebezpiecznym zaklęciem. Ich tropem podąża na stalowych nogach groźny Max, który chce zdobyć czerwone krzesło.

W kolejnej części serii Magiczne Drzewo, o tytule Magiczne Drzewo Tajemnica Mostu magiczna ruda Melania, która dowiaduje się o magicznym krześle, rzuca czar na Filipa, by zakochał się w pierwszej dziewczynie, którą zobaczy. Aby zdjąć zaklęcie z brata Kuki i Melania muszą udać się do Wenecji, by odnaleźć most, wykonany z magicznego drzewa. Tajemnica mostu tkwi w tym, że zdejmuje on czary z osób, które się na nim znajdą. Kukiemu i Melanii udaje się odczarować Filipa, ale kolejne kłopoty już za pasem.

Tom Magiczne Drzewo Olbrzym to kolejna dawka emocjonujących przygód. Kuki i Blubek niechcący wyczarowali Olbrzyma o siedmiu wcieleniach i żeby go pokonać Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą. Olbrzym ciągle przybiera nowe postacie, więc Kuki i jego przyjaciele walczą ze zwierzomaszynami, pożeraczem światła i smokiem z ognia, ale najtrudniejsze zadanie czeka ich, gdy dotrą do Szanghaju. Czerwone krzesło to nie jedyny magiczny przedmiot, jaki odnajduje Kuki.

W powieści Magiczne Drzewo Pojedynek chłopak wyjeżdża na obóz szachowy. Nie jedzie jednak sam. Wraz z nim wyjeżdża gadający pies Budyń oraz przyjaciele: Blubek oraz Gabi. Na miejscu odnajdują szachy obdarzone magiczną mocą i Kuki wyczarowuje swego klona. Chłopcy, Kuki oraz jego klon Ikuk, są tak podobni, że nawet rodzina i mówiący pies Budyń nie potrafią ich odróżnić. Klon to bardzo niebezpieczna istota, z którą Gabi, Kuki i Blubek będą musieli stoczyć pojedynek. Udaje im się go pokonać, ale nie na długo, bo klon wraca w kolejnej powieści z serii Magiczne Drzewo Gra.

Wraz ze służącymi mu robotami Ikuk włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona. Ta wyprawa okaże się grą, którą nie łatwo jest wygrać. Magiczne Drzewo Gra to piąty tom przygodowej serii, pełnej magii oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Opowieści z serii Magiczne Drzewo to bestsellery wśród powieści dla dzieci i młodzieży. Poznaj wszystkie książki z serii Magiczne Drzewo. Andrzej Maleszka wykorzystuje w książkach swoje doświadczenie filmowe, dzięki czemu mają one dynamiczną akcję i gęsty, filmowy dialog.