ZWIERZĘTA O MAGICZNYCH WŁAŚCIWOŚCIACH

W zdarzeniach Magicznego Drzewa pojawiają się zwierzęta, które są wyczarowane lub obdarzone magicznymi cechami. Niektóre są groźne a inne dobre i ratują bohaterów w niebezpieczeństwie. Oto niektóre z nich: Olbrzymi Lew. Kiedy Max napada na obóz bohaterów, Kuki wyczarowuje Olbrzymiego Lwa. Zwierz jest wielki i wygląda groźnie. Ale jest łagodny, bo Kuki poprosił o lwa niezjadającego. Max o tym nie wie i ucieka, a lew pilnuje obozu jak wierny pies. Niebieskie konie. Spotkamy je w opowieści o czerwonym krześle. Mają błękitną skórę i są bardzo mądre. Nawet Kuki, który bał się koni, nauczył się jeździć na niebieskim kucyku.  Latte - tajemnicza kotka mieszkająca w Wenecji. Pod wpływem czaru ucieka z domu i staje się przywódcą bandy dzikich kotów. Dopiero gdy Melania ocali jej życie, znów stanie się dobrą, przyjazną kotką. Gigantyczny Pająk - był wydrukowany na ulicznej reklamie, ale został dzięki czarom niechcący ożywiony. Z tej przygody Kuki ledwo wyszedł cały. I oczywiście mówiący pies Budyń. To jeden z najważniejszych bohaterów, więc jego opis jest w dziale Bohaterowie.


ZWIERZOMASZYNY TAJEMNICA PRZEDMIOTÓW Z MAGICZNEGO DRZEWA ZWIERZĘTA O MAGICZNYCH WŁAŚCIWOŚCIACH NIESAMOWITE POJAZDY TAJEMNICA SZACHÓW ROBOTY

Magiczne Drzewo to bestsellerowa seria, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka. Cykl powieściowy Andrzeja Maleszki rozpoczyna książka Magiczne Drzewo Czerwone Krzesło. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przechodzi straszliwa burza. Nawałnica powala magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc. Trójka rodzeństwa Kuki, Gabi i Filip odnajdują czerwone krzesło, które spełnia życzenia. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy się je wypowiada i szybko się o tym przekonują. Kuki i jego rodzeństwo przy pomocy czerwonego krzesła muszą uratować zaczarowanych rodziców, których zmienili niebezpiecznym zaklęciem. Ich tropem podąża na stalowych nogach groźny Max, który chce zdobyć czerwone krzesło.

W kolejnej części serii Magiczne Drzewo, o tytule Magiczne Drzewo Tajemnica Mostu magiczna ruda Melania, która dowiaduje się o magicznym krześle, rzuca czar na Filipa, by zakochał się w pierwszej dziewczynie, którą zobaczy. Aby zdjąć zaklęcie z brata Kuki i Melania muszą udać się do Wenecji, by odnaleźć most, wykonany z magicznego drzewa. Tajemnica mostu tkwi w tym, że zdejmuje on czary z osób, które się na nim znajdą. Kukiemu i Melanii udaje się odczarować Filipa, ale kolejne kłopoty już za pasem.

Tom Magiczne Drzewo Olbrzym to kolejna dawka emocjonujących przygód. Kuki i Blubek niechcący wyczarowali Olbrzyma o siedmiu wcieleniach i żeby go pokonać Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą. Olbrzym ciągle przybiera nowe postacie, więc Kuki i jego przyjaciele walczą ze zwierzomaszynami, pożeraczem światła i smokiem z ognia, ale najtrudniejsze zadanie czeka ich, gdy dotrą do Szanghaju. Czerwone krzesło to nie jedyny magiczny przedmiot, jaki odnajduje Kuki.

W powieści Magiczne Drzewo Pojedynek chłopak wyjeżdża na obóz szachowy. Nie jedzie jednak sam. Wraz z nim wyjeżdża gadający pies Budyń oraz przyjaciele: Blubek oraz Gabi. Na miejscu odnajdują szachy obdarzone magiczną mocą i Kuki wyczarowuje swego klona. Chłopcy, Kuki oraz jego klon Ikuk, są tak podobni, że nawet rodzina i mówiący pies Budyń nie potrafią ich odróżnić. Klon to bardzo niebezpieczna istota, z którą Gabi, Kuki i Blubek będą musieli stoczyć pojedynek. Udaje im się go pokonać, ale nie na długo, bo klon wraca w kolejnej powieści z serii Magiczne Drzewo Gra.

Wraz ze służącymi mu robotami Ikuk włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona. Ta wyprawa okaże się grą, którą nie łatwo jest wygrać. Magiczne Drzewo Gra to piąty tom przygodowej serii, pełnej magii oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Opowieści z serii Magiczne Drzewo to bestsellery wśród powieści dla dzieci i młodzieży. Poznaj wszystkie książki z serii Magiczne Drzewo. Andrzej Maleszka wykorzystuje w książkach swoje doświadczenie filmowe, dzięki czemu mają one dynamiczną akcję i gęsty, filmowy dialog.